Křemešník

Křemešník

Naopak v zimě Vám na Křemešníku udělá radost sjezdová dráha s lyžařským vlekem. 370 metrů dlouhá sjezdovka patří mezi ty méně náročné, proto je ideální i pro začínající lyžaře a děti.

Na krásnou procházku přírodou či vyjížďku na kole se můžete vydat na Křemešník. Zdejší nejvyšší vrchol, měřící 765 metrů je protkán sítí značených tras a nabízí ideální podmínky pro turistiku a sportovní aktivity.

S historiií vrchu, místními památkami a okolní přírodou seznámí návštěvníky naučná stezka. Zastavit se a uhasit žízeň můžete u studánek, opředených řadou pověstí a mýtů.

Na samotném vrcholu Křemešníku stojí nová ocelová rozhledna Pípalka. Po zdolání všech 205 schodů se ocitnete ve výšce 40 metrů, kde se vám naskytne nádherný výhled na velkou část Českomoravské vrchoviny.

Od roku 2008 je na Křemešníku v provozu také lanové centrum, trampolíny a dětský hrad pro děti.

Naopak v zimě Vám na Křemešníku udělá radost sjezdová dráha s lyžařským vlekem. 370 metrů dlouhá sjezdovka patří mezi ty méně náročné, proto je ideální i pro začínající lyžaře a děti. V provozu je sjezdovka denně od 9 do 20 hodin. Pro běžkaře je připraven bežecký areál s vyznačenými okruhy.

Milovníci koní mohou také navštívit nedalekou vesničku Proseč pod Křemešníkem a na zdejší farmě si domluvit jízdu na koni.